0%

Poznaj nas

Poznaj nas

Kliencie, witam Cię w moim przedsiębiorstwie produkcyjnym. Na całej stronie oddaję głos moim pracownikom. Kto jak nie oni najlepiej opowie o tym, co tu dla Ciebie robimy? Ale tę zakładkę zostawiłem dla siebie.

Dowiesz się tu: dlaczego warto z nami współpracować; jakimi wartościami kieruję się od lat, budując markę Gieros; jak to się wszystko zaczęło i co doprowadziło do tego, że dziś tak wiele możemy Ci zaoferować.

Poznajmy się bliżej!
Marcin Gieros

Ekologia

Być może zastanawiasz się, co może wiedzieć o ekologii producent wyrobów z plastiku. Zaskoczę Cię.

Na wstępie chciałbym Ci wyjaśnić, że to nie tworzywa sztuczne są złe, ale ludzie, którzy z nich bezmyślnie korzystają. Rozejrzyj się dookoła. Czy wyobrażasz sobie dzisiejszy świat bez tworzyw sztucznych? Ja nie. Cała sztuka polega jednak na tym, aby wykorzystywać je mądrze.

Dlatego jako producent wyrobów z plastiku w firmie Gieros kierujemy się kilkoma ekozasadami, którymi chciałbym się teraz z Tobą podzielić:

Po 1.

Nie produkujemy opakowań na masową skalę

Tzw. opakowaniówka to zaśmiecanie środowiska. Oczywiście, bez opakowań nie da się żyć (sami korzystamy z nich w Gierosie), ale w mojej opinii jest ich na świecie zdecydowanie za dużo, szczególnie że można łatwo zastępować je naturalnymi materiałami wielokrotnego użytku. Dlatego nie dokładamy się do tej nadprodukcji i nigdy nie będziemy. To samo polecamy innym producentom wyrobów z plastiku.

Po 2.

Wykorzystujemy materiały wielokrotnego użytku

W naszych magazynach stosujemy tylko wysokiej jakości opakowania kartonowe wielokrotnego użytku. I tak też z nich korzystamy – po wielokroć. Ponadto umożliwiamy naszym klientom łatwy zwrot palet, na których dostarczane są do nich zamówienia. Dzięki temu klienci nie mają problemu z ich utylizacją lub przechowaniem, a my możemy wykorzystać je ponownie.

Po 3.

Używamy tworzyw tylko tam, gdzie są potrzebne i konieczne

W wielu zastosowaniach nie da się niczym zastąpić tworzyw sztucznych. Byłoby to nielogiczne, nieergonomiczne, czasem niemożliwe. Dlatego produkujemy detale z myślą, aby nie były śmieciami. Dbamy o to, aby nasze wyroby były wytrzymałe i pełniły swoje funkcje najdłużej jak się da. A kiedy skończy się ich żywotność, aby można je było łatwo poddać recyklingowi. Uważamy, że jest to jedyna dobra droga dla producentów wyrobów z plastiku.

Po 4.

Stawiamy na recykling

W Gierosie nie działamy w myśl zasady „Polak mądry po szkodzie” albo „pożyjemy, zobaczymy”. Dlatego przewidujemy recykling naszych detali już na etapie ich projektowania, a nie dopiero wtedy, kiedy mamy górę śmieci na wysypisku, z którą nie wiadomo co zrobić. U nas wszystko jest ustalone z góry, bo – mimo że jesteśmy producentem wyrobów z plastiku – wolimy przeciwdziałać zaśmiecaniu środowiska, niż je leczyć.

Po 5.

Dbamy o bezpieczeństwo ludzi

Nie przetwarzamy tworzyw, które są toksyczne i które stanowią niebezpieczeństwo zarówno dla przetwarzających (w tym wypadku dla nas samych i naszych pracowników), jak i użytkujących (czyli dla Ciebie i Twoich klientów). Ludzie są częścią ekosystemu. Dbając o nich, dbamy o ekologię. I jest to chyba najważniejszy punkt na naszej ekologicznej ścieżce, którą podążamy jako producent wyrobów z plastiku.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nawet najbardziej zrównoważona produkcja jednego mikroskopijnego zakładziku w skali świata nie pokona globalnego problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska. Ale głęboko wierzę w to, że działania pojedynczych osób, a co dopiero całych firm (w szczególności takich jak producenci wyrobów z plastiku), mają znaczenie i mogą pozytywnie oddziaływać na naszą planetę. A jeśli w dodatku staną się inspiracją dla innych, to moja ekomisja będzie spełniona.