icon-gieros
Wczytywanie strony...

Etap I Projekt

Etap I Projekt

W firmie Gieros faza projektowania form wtryskowych i detali z tworzyw sztucznych zawsze poprzedza produkcję. Nawet jeśli przychodzisz do nas już z gotowym projektem, to my i tak rozpatrujemy go pod kątem optymalizacji do naszych możliwości produkcyjnych. W końcu to od wstępnych ustaleń projektowych zależy cały późniejszy proces technologiczny – jego wydajność i opłacalność – a także trwałość formy wtryskowej i końcowa jakość wyprasek. Na tym etapie współpracy przeprowadzamy analizy ekonomiczno-technologiczne Twojego zlecenia, dobieramy tworzywo i metody produkcji formy wtryskowej, wykonujemy prototypy, kompletujemy dokumentację. Wszystko po to, aby właściwa produkcja przebiegała bez niespodzianek.

DOBÓR TECHNOLOGII

produkcji formy wtryskowej

W trakcie wykonywania analiz ekonomiczno-technologicznych zastanawiamy się nie tylko nad tym, jak zmodyfikować zamówiony przez Ciebie detal, aby jak najmniej kosztował i jednocześnie bez zarzutów spełniał założone funkcje, ale też nad tym, aby w ogóle dało się go wytworzyć. A do tego jest potrzebne konkretne narzędzie produkcyjne.

Dobór technologii produkcji formy wtryskowej zależy przede wszystkim od wyrobu, jaki u nas zamówiłeś. A w szczególności od jego cech fizycznych.

Przykładowo: jeśli konstrukcja detalu jest prosta, to stosujemy inne technologie niż wówczas, gdy jest bardziej złożona. Inaczej doprowadzamy tworzywo do gniazd formujących tam, gdzie punkt wtrysku może być widoczny, bo nie wpływa to na estetykę wyrobu, a inaczej tam, gdzie ślad po wtrysku ma być niezauważalny, bo zależy Ci na nieskazitelnym wyglądzie produktu. W zależności od różnych parametrów detalu (np. grubości jego ścianek, wzmocnień, kołnierzy, występujących w nim podcięć, zbieżności czy wymogów dotyczących wykończenia powierzchni) stosuje się różne sposoby jego uwalniania, czyli wypychania go z narzędzia produkcyjnego. Itd. Itd.

Te i inne niezwykle ważne ustalenia wpływają po pierwsze na ustalenia dotyczące produkcji formy wtryskowej, a po drugie na wydajność i efekt końcowy właściwej produkcji Twojego wyrobu z tworzywa sztucznego.

Dzięki temu, że w Gierosie realizujemy każde zlecenie w sposób kompleksowy, wykorzystując do tego wiedzę i doświadczenie różnych specjalistów z naszego zespołu, jesteśmy w stanie już na etapie planowania Twojego zlecenia przewidzieć przebieg całej produkcji, rozwiązać wiele problemów, zanim w ogóle się pojawią, i dokonać optymalnych wyborów – dobór technologii produkcji formy wtryskowej jest jednym z nich.

Przebieg produkcji formy wtryskowej ustalony. To teraz czas na tworzywo.

logo-pzpts
tlo-foot-test